2016. szeptember 28., szerda

A borostyán őrzője - Freda Lightfoot

A borostyán őrzője

"A forradalmi Oroszország és a páratlan Angol Tóvidék szolgál izgalmas háttérül ennek a lenyűgöző történetnek, mely a féltékenység, a bosszú, a megbékélés és a megbocsátás szövevényes útjait mutatja meg az olvasónak.
Angol Tóvidék, 1960.
A fiatal Abbie Myers hazatér Franciaországból a családi birtokra, miután tudomást szerzett anyja haláláról. A család próbálja feldolgozni a nő öngyilkosságát, ezért Abbie elhatározza, hogy szeretett nagyanyja segítségével megpróbálja feltárni anyja és családja eddig elkendőzött titkait. A nagymama csodálatosan elmesélt történetei visszarepítik őt 1911-be a cári Oroszországba, ahol akkor ő nevelőnőként dolgozott egy elkényeztetett és bosszúszomjas grófnőnél, ám 1917-ben mindannyian kénytelenek voltak elmenekülni a forradalom borzalmai elől.
Miközben Abbie azért küzd, hogy családjában egyetértést teremtsen, ráébred, hogy ezek a régen történt események utórengései okozzák, illetve veszélyeztetik a családjában oly nehezen megteremtett törékeny békét."


A történet ott kezdődik, hogy Abbie lányával, Franciaországból haza utazik az Angol Tóvidékre. Még fiatalon terhes lett egy Édouard nevű francia férfitól, akivel elszökött. Abbie anyukája öngyilkos lett, testvére őt okolja emiatt. A családnak van egy ékszerüzlete, aminek Abbie mindig részese akart lenni, de az anyja ezt nem engedte. A tragédia után a lány apja és testvére el akarják adni, mivel veszteséges, egyedül Abbie nem akar tőle megválni és mint kiderül az anyja rá hagyta az üzletet, így beleveti magát, hogy újra sikeressé tegye. 
Eközben Abbie a nagymamájánál lel vigaszt, aki elmeséli fiatalkorát az unokájának.
Itt kezdődik meg Millie Dowthwaite története.

A Tóvidéken Lord és Lady Rumsley gyerekeire vigyáz. A családhoz vendégségbe érkezik az orosz arisztokrata unokatestvér Vaszilij Belinszkij gróf és felesége Olga grófné. A grófnő munkát ajánl a lánynak, angol etikettet, és francia nyelvet kell tanítania gyerekeinek Szergej-nek és Irina-nak. Millie elfogadja és Oroszországba utazik a családdal. Hamar rájön, hogy a grófné egy elkényeztetett, önző nő, aki csak magával és az imádott Szergej fiával foglalkozik. A grófot semmibe nézni, folyamatosan szeretőt tart. 
Millie ottléte alatt beleszeret egy Stefan nevű orosz férfiba, aki szintén a grófék szolgálatában áll. Miután a grófnő kiszúrja, hogy a fiatalok szerelmesek egymásba, magának akarja a fiút és innen megkezdődik a folyamatos manipulációk és hazudozások láncolata. 
Eközben kitör az első világháború és az oroszországi forradalom. A forradalom borzalmai elérik a grófék fényűző életét is, amit persze a grófné képtelen elfogadni. Eközben már Millie nagyon vágyik vissza Angliába, családjához és azon igyekszik, hogyan tudna minél hamarabb hazajutni, de sajnos rá kell jönnie, hogy nem lesz egyszerű és váratlan dolgok történnek, amelyekre nem is számított.....

Kedves kis történet, egy kicsit talán kiszámítható és sablonos is, sok hasonló témájú könyvet lehet találni a polcokon. Sejteni lehet a fordulatokat, olvasás közben mindig tudtam, hogy mi következik, mi lesz benne a fordulat, de ettől függetlenül nagyon tetszett, az írónő stílusa felülmúlja ezeket a kis „hibákat”. Ha az írónő nem tudta volna ilyen könnyedséggel papírra vetni a történetet, akkor talán nem is lett volna ilyen magával ragadó. 

 A grófnő kivételével mindegyik szereplő kedves volt számomra. A grófnő viselkedésére nincsenek szavak, borzasztóan viselkedett mindenkivel, főként Millie-vel. Stefanon eleinte nem tudtam kiigazodni, egyszer kétszer azért megtévesztett és elhittem, amiket a grófnő állított, de nagyon örültem mikor a végén kiderült, hogy nem rossz fiú. Tanulság az, hogy tényleg nem szabad másoknak hinni és hagyni kell a másiknak lehetőséget, hogy elmagyarázza a dolgokat. 
Örülök, hogy elolvashattam, remélem még lesz rá lehetőség további könyveket olvasni az írónőtől.








2016. szeptember 16., péntek

Vadlevendula - Belinda Alexandra

Vadlevendula

"EMLÉKEZETES, AKÁR A LEVENDULA ILLATA…
A Vad levendula elkábítja az érzékeket, a hatását az emlékezetünk még jóval a könyv letétele után is őrizni fogja.
A tizennégy éves Simone Fleurier-t kiszakítják az otthonából, a provence-i levendulaültetvényről, hogy Marseille-be küldjék. A városban az élet nehéz, sőt nyomorúságos, ám miután felfedezi a varieték világát, már arról álmodik, hogy egy nap híres énekesnő és táncos lesz.
A háború azonban közbeszól, Simone pedig rendkívül veszélyes döntést hoz – melyből az is kiderül, hogy a szerelem, akár a vad levendula, a legvalószínűtlenebb helyeken is kivirágzik¬…
A szerelemről és bátorságról szóló történet Marseille sikátoraitól a pompás párizsi pódiumokig, Provence földjeitől Berlin háború előtti dekadenciáján át New York dzsesszkorszakáig repíti az olvasót."

Egy kicsit féltem belekezdeni, nem tudtam elképzelni, hogy egy közel 600 oldalas könyv, amely egy lány életéről szól, hogy tartja fent az érdeklődésemet.... Ezt Belinda Alexandra megoldotta, méghozzá mesterien. Imádom az Írónő stílusát, azt hogy tudja mennyit és mit kell az olvasóval közölni. Az egyik kedvenc könyvem, meg persze Írónőm. 
Először még fiatalon ismerjük meg Simone-t, akit apja halála után Gerome bácsikája Marseillbe küld. Itt megismerkedik a híres varieté táncossal Camille-el. Simone beleszeret a varieté világába ő is híres akar lenni. Miután Marseillbe felfedezik a tehetségét, Párizsba kerül, ahol megismerkedik egy gazdag család fiával Andre-val, egymásba szeretnek. A férfi segíti Simone karrierjét, feleségül akarja venni, de a fiú apja nem engedi, a fiatalok elszakadnak egymástól. Közben folyik a világháború, a németek folyamatosan nyomulnak előre, még végül Franciaországot, Párizst is elérik. Simone próbálja kivenni részét a háborúból, ezért dönt úgy, hogy Párizsban marad. Az "ellenállás" tagjaként segíti a szövetségesek munkáját, megismerkedik Rogerrel, aki újra fellobbantja a lány szívében a szerelmet....
Már kétszer kiolvastam, de alig bírtam letenni, így második olvasásra még több érzelmet váltott ki belőlem. Szerettem Simone életét végig követni, egészen fiatal korától kezdve, ahogyan egy fiatal lányból Párizs egyik legfényesebb csillaga lett. Nagyon megkedveltem Simone-t, egy erős akaratú, határozott nővé vált, aki félelmet nem ismerve segített a az embereknek a háború idején, s a sok megpróbáltatás ellenére sem tört meg. Szívhez szóló könyv, amely emberi kapcsolatokról, szerelemről, barátságról szól. A végét nem bírtam ki pityergés nélkül, meg persze bosszankodás nélkül sem amit Camille tett Simone-nal, nem lehet senkiben sem tejesen mértékben megbízni. Lehet elfogult vagyok ezzel a könyvvel, de engem teljesen a letaglózott, annyira hatása alá kerültem. 






2016. szeptember 11., vasárnap

Fény az ablak mögött - Lucinda Riley

Fény az ablak mögött

"Édesanyja ​​halála után Emilie de la Martiniéres hatalmas vagyont örököl, többek között az omladozó dél-franciaországi kastélyt és az azt körülvevő szőlőt. A lányra amúgy is hatalmas súlyként nehezedik az öröksége, és most megroppan a hagyatékkal kapcsolatos feladatok terhe alatt. A fiatal angol műkereskedő, Sebastian Carruthers siet a segítségére, akinek a felbukkanása éppoly titokzatos, mint a kastély renoválásakor előkerülő versek, amelyeket apja nagynénje írt sok-sok évvel ezelőtt. Emilie elhatározza, hogy a titkok nyomába szegődik és felderíti a múltat.


Az események a nácik megszállta Franciaország világába vezetik, amikor is brit ügynökök minden veszedelemmel – a lelepleződéssel, a Gestapo kínzásaival – dacolva a francia ellenállás mellé állnak, hogy akár életüket is kockára tegyék Európa felszabadításáért. A bátor hősnők egyike éppen Dél-Franciaországba kerül bevetésre, így az angol kémnő és Emilie családjának története kibogozhatatlanul összefonódik, és végzetes eseményekhez vezet… "

Egyértelmű kedvenc. Annyira szépen megírt történet, szem nem marad szárazon. Mélyen megindító történet, szerelemről, hazaszeretetről, emberek közti kapcsolatról. A sok érzelmek mellett még a helyszín is varázslatos, egy chateau, Franciaországban. 
A jelen szálban megismerjük Emiliet, aki nem rég vesztette el édesanyját. A történet olvasása során kiderül, hogy habár sok pénze volt a családjának, egy valamit nem kapott meg az anyja szeretetét, figyelmét és törődését. 
Emile megismerkedik Sebasiannal. Egyértelmű, hogy valami nincs rendben a férfival. Annyira jól visszaadta az Írónő Sebastian személyiségét, annyira nem volt szimpatikus és végig aggódtam, hogy mit tervez a lány háta mögött. Közben összeházasodnak és Angliába költöznek, ahol Sebastian él testvérével Alexxel. Amennyire Sebastian nem szerethető karakter, annyira szerethető Alex. Annak ellenére, hogy eléggé kicsapongó élete volt, (de a végén kiderülnek a dolgok.... )sokkal jobban összepasszol Emilie és Alex. 
A múlt szál a második világháború ideje alatt játszódik először Angliába, ahol Constancet kiképzik és Franciaországba küldik kémkedni. Sajnos hamar kudarcba fullad a terv, ami egy kicsit csalódás volt nekem, egy kicsit több kémkedést vártam, de emiatt sem csökkent a könyv értékéből. A meghiúsult terv után Constance Édouard de la Martiniéres házába kerül, ahol vak testvérével Sophiaval él. Édouard úgy tűnik hogy náci párti, de ez csak a látszat... Az egyik náci tiszt Frederik és Sophia között egy gyönyörű, mély szerelem bontakozik ki... Frederik sem ért egyet a náci nézetekkel, de nem sok lehetősge van, Frederiknek van egy gonosz ikertestvére Falk, aki viszont teljes mértékben náci. Miután Falk kiszúrja, hogy Édouard nem teljesen az akinek gondolta a családnak menekülnie kell.. 
Annyira megindító, kétszer olvastam már ezt a könyvet, de második olvasásra ugyanolyan, ha nem mélyebb érzelmeket váltott ki. 







A körömvirágos sál - Susan Meissner

A körömvirágos sál


1911 SZEPTEMBERE

New York-i kikötő bejáratánál lévő Ellis-szigeten dolgozó Clara Wood nővér képtelen visszatérni Manhattanbe, ahol a férfi, akibe szerelmes volt, áldozatul esett a hírhedt Triangle Ruhagyárban kiütött tűzben. Miközben gondozza a betegen, lázasan érkezett bevándorlókat, egy csodálatos sál kelti fel a figyelmét, mely miatt később nehéz döntéseket kell meghoznia. Az események arra kényszerítik őt, hogy a feltételezések helyett szembenézzen az igazsággal. S ami a tudomására jut, vajon felszabadítja őt, vagy reménytelenné teszi?

2011 SZEPTEMBERE

A manhattani Upper West Side-on lakó és dolgozó Taryn Michaels meggyőzte magát, hogy teljes életet él. Mindennapjait kitölti, hogy egyedül neveli lányát, s egy különleges kelmékkel foglalkozó, bűbájos üzletben dolgozik. Mikor azonban az egyik országos magazinban megjelenik egy régen elveszettnek hitt fénykép, Taryn kénytelen újraélni azt a borzalmas napot, amelyen a férje odaveszett a Világkereskedelmi Központ tornyainak összeomlásakor. Vajon egy véletlen újbóli találkozás és egy százéves sál felnyitja Tary szemét az életében munkálkodó hatalmasabb erők jelenlétére?

Az alaptörténet tetszett, csak volt egy kis problémám a könyvvel. Ez is két idősíkon játszódik az egyik 1911-ben a másik 2011-ben. 
A múlt szálban a fő szereplő Clara Wood, egy ápolónő, akinek szerelme odavész a  Triangle ruhagyárban kiütött tűzben. Na nekem ez volt problémám a történettel. Clara és Edward kapcsolata nem igazán volt valós. Clarának a személyisége egy kicsit idegesített. Egyszerűen álomvilágban élt. Valahogy annyira naiv, kislányos volt a viselkedése, hogy egy olyan férfit siratott, akivel két hete ismerték egymást és a beszélgetésen kívül nem igazán történt köztük semmi. Pont a tűz napján találkoztak volna. Persze az ember megsiratja az elveszett szeretteit, de Clara már túlzottan szenvedett, sehova se ment, csak a munkájának élt. 

A másik szál 2011-ben játszódik. Taryn 10 éve veszítette el férjét miközben várandós volt. Egy rég elveszettnek hitt sál újra feltépi a sebeket, ami tulajdonképpen annak idején megmentette Taryn és a kislánya életét. 
Eléggé melankólikus, szomorú hangulatú könyv, már a témájából kifolyólag is körülveszi egy nyomasztó hangulat… Ugyanakkor nagyon érzelmes még annak ellenére is, hogy Clara személye egy kicsit idegesítő volt számomra. De ettől független nagyon szép, megindító könyv.




Képtalálat a következőre: „triangle ruhagyár”









A dachaui varrónő - Mary Chamberlain

A dachaui varrónő


"London, ​​1939. A tizennyolc esztendős csinos és ambiciózus Ada Vaughan varrónőként dolgozik a Dover Street-i nőiruha-szalonban. Divattervező pályáról álmodik – megvan hozzá a tehetsége és a tudása –, de ehhez ki kellene törnie a lambethi sivár családi környezetből. 

Ada egy véletlen találkozás során megismerkedik a titokzatos Stanislaus von Liebennel, és ez a kapcsolat a szerelem és a csillogás világába repíti. Amikor a férfi felajánlja, hogy elviszi Párizsba, Ada úgy érzi, itt a nagy alkalom, és meg sem hallja a figyelmeztetést, hogy a közelgő háború miatt veszélyes a kontinensre utazni. 
A jóslat beteljesül, kitör a háború, ők pedig Franciaországban rekednek. A német megszállás után Stanislaus elhagyja a lányt, de az utolsó éjszakán még kezeskedik arról, hogy Ada sose felejthesse el. 
Ada fogságba kerül, és annak köszönhetően éli túl a háborút, amihez ért: ruhákat varr. Jelenlegi megrendelői is előkelőségek, csak éppen német előkelőségek. Ada nem is sejti, mekkora bajt hozhat ez még a fejére… 
Egy történet a reményről, az élni akarásról és a bosszúról."

Mikor rátaláltam erre a könyvre egyértelmű volt hogy kell. Sajnos nagy csalódás volt. Pedig biztos voltam benne, hogy tetszeni fog: varrás, Párizs, szerelem, háború, mivel az öltések közt az időt juttatta eszembe (láttam a filmet is és olvastam is) azt hittem hogy hasonló élményt nyújt majd számomra. Nem mondom, hogy annyira borzasztó volt, de valahogy nem tett olyan mély benyomást, mint hittem. Pedig a történet nem volt rossz, de valahogy nekem a körítés nem jött be, Az is lehet, hogy rossz időben olvastam, nem voltam annyira ráhangolódva. Valahogy az Ada jelleme nem győzött meg, nem volt olyan erős karakter (mint pl az öltések közt az időben Sirának). Egy olvasmánynak jó volt, de nem mondom, hogy újra elővenném. 





Az örökség - Hanni Münzer

Az örökség

"A fiatal amerikai doktornő, Felicity nagyanyja meghal, az édesanyjának pedig nem sokkal később nyoma vész. A szálak Rómába vezetnek, ahol Felicity egy rejtélyes naplóra akad. Ezzel pedig kezdetét veszi az időutazás, amelynek során a lány előtt feltárul családja végzetes története. A dédnagyanyja, Elisabeth és a lánya, Deborah az emberiség történelmének legsötétebb időszakában, Hitler Harmadik Birodalmában hazugságok és intrikák útvesztőiben tévelyegve igyekezett szembeszállni a gonosszal, ám egy sorsszerű szerelem a hatalom játékszereivé tette őket. Borzalmas titkukat mindketten magukkal vitték a sírba… Ám a múltat nem lehet eltörölni, s árnyékot vet a ma élőkre is."

Mikor elolvastam a tartalmát egyértelmű volt, hogy kell ez a könyv, mivel nagy kedvenceim a múlt-jelen váltakozása, titkokkal teli történet....És mennyire örülök, hogy megszereztem, az egyik nagy kedvencem lett ez a könyv, olyan érzelmeket váltott ki belőlem, hogy napokkal sőt hónapokkal az olvasása után is vissza-visszatérő gondolat volt az agyamba. 

Nagyon izgalmas, fordulatos könyv, alig bírtam letenni. Olvasás közben Lucinda Riley Fény az ablak mögött című könyve jutott eszembe. A könyv befejezése után is folyton a szereplőkön és az eseményeken jár az agyam, főként Deborah és Marlene közötti kapcsolaton, hogy mennyi mindenen mentek át és tettek meg a háború miatt….












A villa - Rosanna Ley

A villa

"Lenyűgöző történet, mely Szicília napsütötte partjáról indulva ragyogja be az olvasók szívét. 
Tess megdöbben, mikor kap egy hivatalos levelet, melyben értesítik, hogy örökölt egy villát Szicíliában. Az egyetlen kapcsolata, mely a szigethez köti, az anyja, Flavia – aki ott élt, de elhagyta szülőföldjét a második világháború alatt –, ő viszont soha nem mesélt neki a múltjáról. Tess elutazik Szicíliába, s miközben felfedezi örökségét, próbálja megérteni, hogy édesanyja miért zárkózik el ettől a lenyűgöző helytől és a gyökereitől. Eközben Flavia egy naplót ír a lányának, melyben elmeséli életének eddig eltitkolt részleteit: szerelmét, családi viszályokat, fájdalmait és megtalált boldogságát, s nagy örömünkre mindezt kiegészíti a csodálatos szicíliai ételek ellenállhatatlan receptjeivel is. 
Érdekfeszítő, kalandos és ízekkel teli olvasmány."


Először a borítója fogott meg, utána pedig a tartalomjegyzék: Szicília, tengerpart, napsütés, egy villa, titkok, egyértelmű volt, hogy meg kell vegyem.

A történet egy Tess nevű nővel kezdődik, aki megörököl egy villát Szicíliában. Tess egyedül neveli lányát Ginnyt, aki főiskolára jár, de nem akar tovább egyetemre menni, mást akar az életével kezdeni. Ginny apa még születése előtt lelépett, anya szerint nem állt még készen az apaságra. Tess élete se egyszerű viszonya van egy nős férfival, aki nem hajlandó elhagyni feleségét, mert túlzottan függ tőle anyagilag. 
Tess a villát egy Edward Westerman nevű férfitól örökölte. Tess anyja Flavia szicíliai, de még fiatalon maga mögött hagyott mindent és Angliába költözött, hogy új életet kezdhessen. Annak idején Flavia, Edward Westerman villájában, a Villa Sirena-ban dolgozott családjával. Tess érzi, hogy nincs minden rendben hiszen anyja sose beszélt neki szicíliai életéről..
Miután Tess úgy dönt, hogy elutazik Szicíliába, Flavia eldönti, hogy megírja élete történetét a lányának...
Tess érkezése után megismerkedik Giovannival és Toninoval. Az első perctől fogva érződik a két férfi között a feszültség és az, hogy Giovanni titkol valamit és a barátsága Tessel érdekből van. Közben Tess és Tonino között a kapcsolat szorosabbá válik. Tess és Tonino felfedeznek egy titkot, ami Tonino és Giovanni családjai közötti viszályra ad fényt, ami egészen vissza nyúlik az időben.....

Nagyon izgalmas, tipikus nyári olvasmány. Tetszett az Írónő stílusa, ahogyan Szicília tájait, ételeit, lakóit megelevenítette, éreztem az illatokat, az ízeket, olvasás közben legszívesebben ott ültem volna a tengernél. 
A fő karakterei a könyvnek szerethetők voltak. Viszont voltak olyanok, akikkel egyáltalán nem szimpatizáltam ilyen volt pl. Giovanni az első perctől kezdve éreztem, hogy valamiben sántikál, örültem, mikor a végén fény derült az igazságra...


A ház a tengernél - Santa Montefiore

A ház a tengernél

"A tízéves Florianát rabul ejti a kis faluja mellett álló pompás toszkánai villa szépsége, és arról álmodozik, hogy egy napon majd ott lakik. Amikor Dante, a villa tulajdonosának fia behívja a lánykát, már tudja, hogy a sorsa ide köti, ehhez a fiúhoz. Ám miközben felnőnek, átlépnek egy láthatatlan vonalat, és veszélybe sodorják azt, amit a legfontosabbnak tartanak az életben...
Több évtizeddel később, és több száz kilométernyire onnan, az angliai Devonban, egy festői, régi kis kastélyszállóra nehéz idők járnak. A tulajdonos, Marina, felfogad a nyári szezonra egy bentlakó művészt, aki festegetni tanítja a vendégeket. A festő, akit Marina talál erre a célra, vonzó, okos férfi, és nemcsak a családi békétlenségeket kezdi elsimítani, hanem sikerül megfordítania a szálló szerencséjét is. Hamarosan kiderül azonban, hogy a művész nem az, akinek látszik...
A ház a tengernél megindító és varázslatos mese szerelemről, megbocsátásról, és újra felfedezett múltról. 
Santa Montefiore Anglia kedvenc romantikus írónője, több millió eladott példánnyal. Sokan a modern Rosamunde Pilcherként tekintenek rá."

Ez volt az első könyvem az Írónőtől, de biztos nem az utolsó. Nagyon magával ragadott a stílusa. Nagy lendülettel kezdtem bele a történetbe, ez a lelkesedés fennmaradt az utolsó oldalig. Az utolsó 200 oldalt szinte faltam alig bírtam letenni, annyira felpörögtek az események, persze ez nem azt jelenti, hogy az eleje lassan folydogált. 

Maga a történet 1966-ban kezdődik Toszkána régióban, ahol a tízéves Floriana megismerkedik a gazdag Danteval, aki családjával nyáron a La Magdalena nevű villában lakik. 
Ez után rögtön átvált a történet 2009-be az angliai Devonba. Itt megismerkedünk Marinával, férjével Greyyel és gyerekeivel Clementinenel és Jakekel. A Polzanze holteljükbe keresnek festőt, aki festő kurzust tarthat az ott megszállt vendégeknek. Itt jön a képbe a jóképű argentín származású Rafa Santoro. Mindenkit magával ragad (főként a nőket) a férfi személyisége de a történet előrehaladtával világossá válik, hogy más célja van a sármos idegennek és valamit titkol... 
A másik szál még mindig 1966-ban játszódik, ahol Floriana rendszeres látogatója lesz a villának barátnőjével Costanza-val. Az ott tartózkodása alatt beleszeret Dantéba, aki persze a nagy korkülönbség miatt nem tudja viszonozni szerelmét, de ennek ellenére szereti és törődik a kislánnyal. Majd öt év üresség következik Floriana életébe hiszen Dante egyetemre megy. 
Öt év elteltével Dante és családja visszajön a La Magdalenába, ahol egy magabiztos, tekintélyes férfivá érett Danteval találkozunk. Rájön, hogy mi hiányzott az életéből... Floriana. Itt kezdődik meg a fiatalok szerelmi története, ami örömöt és szomorúságot jelent..


Nagyon szép történet, tele örömmel és szomorúsággal. Voltak olyan helyek, ahol haragudtam, mint pl. Floriana apjának kapzsiságán vagy Dante apjának érzéketlenségén, vagy amikor Dante nem mert szembeszállni apjával és a könnyebb utat választotta. De persze a végén minden jóra fordult, és az apró mozaik darabok a helyére kerültek.